"Otwierasz oczy i co widzisz? Telewizor. Kolorowe reklamy, przyjemne dźwięki i treści sprawiają, że czujesz się bezpiecznie. Nie wyglądaj za okno, tam zobaczysz świat o krok od zagłady. Świat końca historii i wielkich narracji. Poddający w wątpliwość wszelkie systemy wartości. Świat rozkładu."
Impulsem do powstania spektaklu były aktualne konflikty polityczne oraz obraz współczesnego człowieka, na którego silny wpływ wywarła kultura masowa. Spektakl zrealizowany w formie przeplatającej tragedię z komedią pozwala nam śmiać się przez łzy. Przedstawia groteskową hiperbolę rzeczywistości. Inspirowany językiem Gombrowicza, wrażliwością Białoszewskiego i absurdem Masłowskiej.
Premiera anglojęzyczna.
Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj prezentowali się na scenach takich teatrów i festiwali jak: Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Festiwal FAMA w Świnoujściu, Festiwal KONTRAPUNKT w Szczecinie, występowali także za granicą: w Irlandii, we Francji i w Niemczech. W 2013 roku teatr otrzymał nagrodę Grand Prix oraz tytuł "Najlepszego teatru studenckiego w Polsce" na Wielkim Finale I Ligi Teatrów Studenckich. Rok później otrzymał wyróżnienie w konkursie TVP Kultura "Dolina kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka".
Ewa Chmielewska - jedna z założycieli, reżyserka i aktorka Teatru Nowego (dawniej Teatr Na Chwilę). Studentka 5-go roku Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, bierze udział w Akademii Teatru Alternatywnego (2015/2016) prowadzonej przez Instytut Jerzego Grotowskiego. Wystąpiła w spektaklach "Pierogi" Teatru Uhuru, "Konwent – spotkanie tematyczne" i "Panakeia" Teatru Na Chwilę, wielokrotnie nagrodzonych na ogólnopolskich festiwalach (np. Łódzkie Spotkania Teatralne), oraz wielu innych spektaklach scenicznych, plenerowych i happeningach. Członek Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej i Ligi Teatrów Studenckich.
Do tej pory jako aktorka występowała na deskach takich teatrów i festiwali jak: Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Łódzkie Spotkania Teatralne, Festiwal FAMA, Zero Budget Festival, Festiwal Woodstock, oraz za granicą - Irlandia, Francja, Niemcy. Aktorstwa uczyła się na wielu warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów i szanowanych w środowisku teatralnym np. Thomasa Richardsa czy Ryszarda Olesińskiego. W 2013 roku otrzymała stypendium Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia artystyczne. Trzykrotnie nagrodzona Stypendium Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego za osiągnięcia artystyczne.
Dominik Smaruj - współzałożyciel, reżyser i aktor Teatru NOWEGO (dawniej Teatru Na Chwilę). Wystąpił w wielokrotnie nagradzanych spektaklach, między innymi w "Pierogach", "Cielsku", "Konwencie – spotkaniu tematycznym" i "Panakei". Brał udział w realizacjach scenicznych, plenerowych i happeningach. Grał na deskach Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu i Instytutu Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, jak również na festiwalach takich jak Łódzkie Spotkania Teatralne, czy Zero Budget Festival. Aktorstwa uczył się warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów szanowanych w środowisku teatralnym, np. u Thomasa Richardsa, czy Ryszarda Olesińskiego. Jest uczestnikiem Akademii Teatru Alternatywnego (2015/2016) prowadzonej przez Instytut Jerzego Grotowskiego. Jest członkiem Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej i Ligi Teatrów Studenckich. W 2013 roku otrzymał stypendium Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia artystyczne. Dwukrotnie nagrodzony Stypendium Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego za osiągnięcia artystyczne. Studiuje kulturoznawstwo.
Wstęp: 10zł
Karnet jednodniowy- 20zł
Karnet na wszystkie wydarzenia (trzydniowy)- 40zł
Rezerwacja: paula@kana.art.pl
Organizator:
Mecenta:
Dofinansowanie:
projekt dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
Partnerzy:
Weekend_100°: Panakeia
spektakl23 października, godzina 19.00, wstęp: 10zł, Teatr NOWEGO