6.03. >>> godz. 19:00 / Teatr Kana
MY - spektakl Teatru Brama.
(Scena Równoległa)
Wstęp: 10 i 15 pln
MY - spektakl Teatru Brama.
(Scena Równoległa)
Wstęp: 10 i 15 pln
PROJEKT: SCENA RÓWNOLEGŁA
Projekt "Scena równoległa" zakłada prezentację artystów różnych dziedzin sztuki: aktorów, tancerzy, muzyków, performerów, zespoły zawodowe i alternatywne, doświadczone i dopiero poszukujące własnego języka - podstawowym kryterium jest tutaj, obok interesującej, niekonwencjonalnej i zaskakującej formy, otwartość na eksperyment, gotowość do zmierzenia się z przyzwyczajeniami, bardziej stawianie pytań, niż dawanie gotowych odpowiedzi.
MY - Teatr Brama
Spektakl to szczera opowieść, powstała w wyniku wielogodzinnych prób, które w dużej części składały się z rozmów, zabaw i refleksji nad nami samymi. Poruszaliśmy się w obrębie osobistych doświadczeń, emocji i ulotnych stanów świadomości. Spotkania uwalniały indywidualne stany uczuciowe, lęki i różne sposoby postrzegania. Każda z osób tworzących spektakl wniosła własną historię, przez co stał się on interesującym kolażem jednostkowych opowieści, składających się na obraz świata widzianego oczami młodych ludzi. Historie zbudowane zostały na kontrastach do bólu przypominających nasze codzienne życie.
Spektakl mówi o lękach, przemijaniu, samotności i uwikłaniu w zaprogramowane z góry życie. Mimo wszystko nie jest to historia smutna. Jest w niej wiele miejsca na marzenia w osobistej wyprawie każdego z nas.
Spektakl zdobył I nagrodę na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, nagrodę na "Windowisku" w Gdańsku.
TEATR BRAMA
Teatr Brama powstał w 1996 roku w Goleniowie, z inicjatywy Daniela Jacewicza. Ich spektakle i projekty artystyczne (min. "Zabawa", "Poeci nie zjawiają się przypadkiem", "Poszukiwacze szczęścia, "A mury runą", "Przekleństwo", "Akcja Wiśniewski") opierają się na autorskich pomysłach, improwizacji i eksperymentach warsztatowych. Ważnymi obszarami aktywności zespołu są animacja, edukacja, kształcenie warsztatu aktorskiego i kontakt ze społecznością lokalną. Od początku starają się budować własną stylistykę, mającą swoje źródło przede wszystkim w pasji bycia we wspólnocie ludzi aktywnie i twórczo pobudzonych do działania. Teatr współpracuje artystycznie z Teatrem Kana, Chorea, Metropolis z Berlina, Free Street Theatre z Chicago i Stella Polaris z Norwegii, organizuje także Spotkania Teatralne BRAMAT, Wiejski Festiwal Sztuki w Strzelewie i międzynarodowe projekty artystyczne.