27.10. >>> Teatr Kana
HERBATKA U BECKETTA - spotkanie z Antonim Liberą.
Wstęp - darmowe wejściówki, do odebrania: filia MBP nr 28 (Pl. Lotników 7) i nr 48 (ul. Rydla 48)
HERBATKA U BECKETTA - spotkanie z Antonim Liberą.
Wstęp - darmowe wejściówki, do odebrania: filia MBP nr 28 (Pl. Lotników 7) i nr 48 (ul. Rydla 48)
HERBATKA U BECKETTA
"To katastrofa!" - miał powiedzieć Samuel Beckett na wiadomość o przyznaniu mu Literackiej Nagrody Nobla w roku 1989. Na spotkanie poświęcone autorowi dramatu "Czekając na Godota", które odbędzie się 27 października (wtorek) o godzinie 19.00 w Teatrze KANA (Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5) zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.
O "mistrzu samotności i smutku", Irlandczyku mieszkającym w Paryżu, sekretarzu Jamesa Joyce`a i jednym z najznakomitszych twórców teatru absurdu opowie Antoni Libera: tłumacz, popularyzator i inscenizator twórczości Samuela Becketta, wydawca wszystkich dzieł dramatycznych tego pisarza oraz części jego utworów prozą i wierszem. W wydanej w tym roku autobiograficznej powieści pt.: "Godot i jego cień", Libera opowiada o magii literatury i fascynacji Beckettem, który był najbardziej tajemniczym pisarzem XX wieku, a samego Liberę nazywał swoim "ambasadorem w Europie Wschodniej". Spotkanie poprowadzi Konrad Wojtyła dziennikarz i krytyk literacki. Uświetni je także projekcja filmu pt.: "Film" zrealizowanego na podstawie scenariusza Becketta z Busterem, Keatonem w roli głównej.
UWAGA!!! Ze względu na duże grono zainteresowanych, przewidziane są bezpłatne wejściówki, które można odbierać (od 22 października) w dwu filiach bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej:
- w centrum Szczecina, przy placu Lotników 7 (filia nr 28).
- na osiedlu słonecznym, przy ulicy Rydla 93 (filia nr 48).
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Serdecznie Zapraszamy
"Herbatka u." - to cykliczne spotkania organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie i kwartalnik literacko-filozoficzny [fo:pa]. Pierwsze spotkanie odbyło się w kwietniu 2008 roku i było poświęcone życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, następne "Herbatki." przybliżyły postacie takich autorów jak: Rafał Wojaczek, Ryszard Kapuściński, Stanisław Lem i Stanisław Ignacy Witkiewicz.
Ideą tych wspominkowych spotkań jest spojrzenie na danego pisarza w sposób całościowy, a tym samym wielowymiarowy. Przysłużyć się ma temu zaproszenie do udziału w dyskusji osób, które znały twórcę osobiście lub zajmowały się zawodowo analizą jego twórczości.
Następna "Herbatka u." odbędzie się 5 listopada a poświęcona będzie Franzu Kafce.